Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe ADW Sp. z o.o.

43-175 Wyry,

ul. Zbożowa 2 

Tel.: 32 218 71 85  

adw@adw.com.pl

  1. pl
  2. en

Pojemność0,75L

PRZEZNACZENIE:

UNIEPAL-DREW SPECIAL FR to jednoskładnikowy lakier na bazie żywic alkilowych z dodatkiem modyfikatorów i środków zmniejszających palność. Produkt przeznaczony jest do zabezpieczania oraz wykańczania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, z wyłączeniem podłóg. UNIEPAL-DREW SPECIAL FR zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Może być stosowanych na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej.

 

Wyroby pokryte lakierem UNIEPAL-DREW SPECIAL FR w ilości co najmniej 200 g/m², zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności (klasa reakcji na ogień):

 

  • jako niezapalne (B-s1, d0) - drewno każdego rodzaju (z wyjątkiem drewna egzotycznego) i wyroby drewnopochodne o grubości co najmniej 12 mm.

 

UNIEPAL-DREW SPECIAL FR należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%. Podłoże musi być suche, wolne od tłuszczu, brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Powierzchnie wykonane z drewna dębowego wymagają dodatkowo aplikacji podkładu nitrocelulozowego lub alkoholowego.

 

ZASTOSOWANIE:

UNIEPAL-DREW SPECIAL FR jest przeznaczony do stosowania w środowisku o kategorii użytkowej Typu X - wszystkie warunki: wewnętrzne, częściowo narażone na działanie czynników zewnętrznych i zewnętrzne, narażone na czynniki zewnętrzne (temperatura, deszcz, wilgotność, promieniowanie UV).

 

UNIEPAL-DREW SPECIAL FR posiada EUROPEJSKĄ OCENĘ TECHNICZNĄ.

Dostępne opakowania

5 L

12 L

Jednoskładnikowy, rozpuszczalnikowy lakier ogniochronny do drewna i materiałów drewnopochodnych