Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe

ADW Sp. z o.o.

43-175 Wyry, ul. Zbożowa 2 

Tel.: 32 218 71 85

Fax. 32 323 00 85

adw@adw.com.pl

Pojemność 0,75

Pojemność 2,5L

Pojemność 10L

UNIEPAL-DREW AQUA 1-K

Lakier ogniochronny do podłóg drewnianych

 
PRZEZNACZENIE:

 

      Lakier poliuretanowy wodorozcieńczalny UNIEPAL-DREW AQUA 1-K przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego, płyt OSB, sklejki oraz materiałów drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej.

       Lakier posiada wysoką twardość i odporność na ścieranie co umożliwia zastosowanie na posadzkach podłogowych, parkietach, schodach, meblach w lokalach użyteczności publicznej.

     Wyroby pokryte lakierem UNIEPAL-DREW AQUA 1-K w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności:

  • drewno każdego rodzaju (z wyjątkiem drewna egzotycznego) i wyroby drewnopochodne o grubości co najmniej 12 mm- jako niezapalne (B-s1, d0),
  • posadzka wykonana z drewna każdego rodzaju (z wyjątkiem drewna egzotycznego) o grubości co najmniej 12 mm - jako trudno zapalne (Bfl- s1).
       Dopuszczalna wartość maksymalnej zawartości LZO poniżej 130 g/l w produkcie gotowym do użytku. Zawartość LZO w produkcie poniżej 130 g/l.
 
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
 
  • zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże.
  • lakier UNIEPAL- DREW AQUA 1-K należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%.
  • po wyschnięciu lakier tworzy satynową powłokę.
  • powierzchnie wykonane z drewna dębowego wymagają dodatkowo aplikacji podkładu nitrocelulozowego lub alkoholowego.
 

UNIEPAL-DREW AQUA 1-K posiada EUROPEJSKĄ OCENĘ TECHNICZNĄ.

  1. pl
  2. en
  3. de